מתי שטיח נהיה מעין מפגע בתוך הבית?

שטיחים הם תוספת מבורכת בכל חדר בבית. הם תורמים לאסתטיות של החלל, מייצרים חציצה מהרצפה הקרה ותמיד נעים ללכת עליהם וגם לשחק עליהם. אבל יש גם מצבים שבהם השטיח הופך מברכה לנזק. שטיחים מלוכלכים גם נראים מוזנחים וגם מושכים אליהם מזיקים שונים. במצב כזה נדרש פתרון מקצועי, ולאחריו הקפדה על מספר פעולות פשוטות שישמרו על השטיח נקי.

למה שטיחים מתלכלכים?

לכאורה הסיבה לכך ששטיח הופך למלוכלך היא חוסר זהירות ואי הקפדה על שגרת ניקיון מתאימה. בפועל אין כמעט שטיח שלא צובר עם הזמן לכלוכים שונים. ראשית, אנחנו חיים בסביבה שיש בה אבק רב באוויר וחלקיקים מזהמים אחרים, וכל אלה נכנסים לבתים ונושרים על השטיחים. שנית, בגלל שאנחנו דורכים על השטיח, גם כשאנחנו עדיין עם נעליים, אנחנו מעבירים אליו לכלוכים שונים שנדבקו לסוליות ובפרט חול ובוץ.

בנוסף גם אנשים זהירים מאוד עלולים לשפוך מעט יין או קפה על השטיח, רגע אחד של חוסר תשומת לב עלול להוביל לנפילה של מזון, כולל כזה שומני, על שטיח, ועוד סוגים אפשריים של כתמים רק בגלל שמדובר בבית שיש בו חיים הם דם ושתן (למשל של בעל חיים, תינוק וכו').

איך מסלקים מזיקים שנמשכים לשטיחים מלוכלכים?

כל החומרים הנ"ל, ובפרט פירורים ושאריות מזון, מושכים אליהם כאמור חרקים מסוגים שונים. לאחר שכבר הגיעו חרקים אל הבית, ניקוי יסודי של השטיח כבר לא מספיק כדי לסלק אותם. למעשה הם עלולים להתרבות ולהגיע לכל מקום בבית. במצב כזה הפתרון הנכון הוא הדברה מקצועית, כזו שמבוצעת ע"י חברה בעלת ניסיון רב בתחום כמו למשל חברת קסם הדברות.

המפתח העיקרי להצלחת ההדברה הוא התאמה מדויקת שלה לסוג המזיקים שנמצאים בבית. בהתאם השלב הראשון הוא תמיד אבחון יסודי של המצב, ולשם כך נדרש ניסיון נרחב. בחלק מהמקרים ההדברה תתבצע באמצעות ריסוס, ובמקרה כזה הדגש העיקרי הוא שימוש בחומרים בטוחים שקיבלו את כל האישורים הנדרשים. למעשה השאיפה היא להשתמש בחומרי הדברה בעלי רעילות מינימלית, וכך גם לצמצם את פרק הזמן ההכרחי לשהות מחוץ לבית וגם לא לחשוף את בני הבית לסיכונים מיותרים.

דרכים נוספות לטפל בחרקים שהגיעו לאחר שהשטיח הפך למפגע הן פיזור קפסולות זעירות ובתוכן חומר רעיל (המזיקים אוכלים את החומר שכולל כמובן גם מרכיבים טעימים מבחינתם וכך הם מחוסלים) וכן הצבת מלכודות מיוחדות.

Call Now Button