המדריך המלא לניקוי מזרנים

בין אם נגדיר את עצמנו כאנשים מלאי מרץ ובין אם קצת יותר ישנוניים, כולנו מבלים בסופו של יום מספר שעות בשינה כשאחד האלמנטים הבולטים שהופכים אותה לאיכותית ונעימה זה המזרון שלנו וכדי שנוכל להמשיך וליהנות ממנו לאורך זמן, כדאי שנדע כיצד לנקות אותו היטב. לפניכם המדריך המלא

 

כיצד נשמור על המזרן שלנו?

אנשים עם סדר יום עמוס במיוחד או כאלו עם סדר יום פנוי וקצת יותר מרווח, כולם מוצאים את דרכם בסופו שלח יום למיטה הנוחה והנעימה שלנו, מניחים את הראש על הכרית, עוצמים את העיניים ונכנסים לתרדמה עמוקה, המאפשרת למערכות הגוף שלנו להתרענן ולחדש את עצמן לקראת היום הבא.

אחד האלמנטים האחראים על איכות השינה שלנו הוא כמובן המזרן, בו אנחנו משקיעים את מיטב כספנו בכדי להבטיח חווית שינה נוחה ונעימה. ייתכן ותופתעו לשמוע, אך מלבד הדאגה לבחירת המזרן האיכותי ביותר, חשוב לדאוג גם לניקוי תדיר של המזרן, בכדי שנוכל להמשיך וליהנות ממנו לאורך זמן.

 

למה חשוב לנקות את המזרן?

כולנו מבינים את החשיבות בשמירה על ניקיון והיגיינה בכלל ובסביבה הביתית שלנו בלבד, כשחדר השינה שלנו כולל מצעים נקיים וכמובן שמיכות איכותיות וכריות תפוחות, אך לא רבים מודעים לכך שחשוב להקפיד גם על מזרן נקי.

הקפדה על ניקוי מזרן באופן תדיר ויסודי חשובה בגלל כמה סיבות, שהעיקרית מביניהן היא הצטברות לכלוך רב על גבי המזרן, במיוחד אצל אנשים הנוהגים לאכול ולשתות באזור המיטה. מלבד הסיבה האסתטית הזו, הצטברות של לכלוכים יכולה להוות מוקד משיכה עבור חיידקים ומזיקים שונים ועם הזמן אף לגרום להרס מוחלט של המזרן.

בנוסף, האקלים הישראלי מתאפיין במזג אוויר חם למדי לאורך מרבית עונות השנה, דבר הגורם לנו להזיע במהלך השינה, זיעה המוצאת את דרכה בסופו של דבר אל המזרן ויוצרת כתמים ולעיתים גם ריח לא נעים.

 

השיטות הקיימות לניקוי המזרן

ההתמודדות עם כתמים קשים על גבי המזרן נראית אמנם כמשימה בלתי אפשרית, אך למעשה, קיימות כיום מגוון שיטות מתקדמות לניקוי, כמו גם שיטות מסורתיות יותר המוכיחות את עצמן כבר במשך זמן רב.

כך, בין השיטות המתקדמות לניקוי מזרנים ניתן למצוא מגוון שואבי אבהק עוצמתיים, כמו גם תמיסות וחומרי ניקוי ביתיים, אותם מומלץ לנסות בתחילה על גבי חלק פחות בולט במזרן או להיעזר בחברת ניקיון מקצועית ומנוסה. השיטות המסורתיות לעומת זאת, כוללות שימוש באבקת כביסה, סודה לשתייה ושפשוף עדין במקום הלכלוך.

 

כיצד לא לנקות את המזרן?

פעולת ניקוי לא נכונה של המזרן יכולה לגרום בחלק מהפעמים ליותר נזק מאשר תועלת ולכן חשוב להימנע מהרטבה מוחלטת של המזרן ולדאוג לייבוש מוחלט שלו גם לאחר רטיבות מעטה. כמו כן, מומלץ להימנע משימוש בחומרי ניקוי המכילים למעלה מ- 5% חמצן פעיל ובמקרה של לכלוך עמוק, לוותר על ניסיונות הניקוי הביתיים ולפנות לשירותיה של חברת ניקוי מזרנים מקצועית.

Call Now Button